Szanowni Państwo,

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych  z Poznania, a także Powiatów – Obornickiego, Poznańskiego, Szamotulskiego, Średzkiego i Śremskiego, do udziału w dwuetapowym Konkursie o Ekonomii Społecznej dla Młodzieży. Zadaniem uczestników Konkursu jest nakręcenie krótkiego filmu (2,5 do 4 min.) o działalności lokalnego przedsiębiorstwa społecznego, organizacji pozarządowej lub szkolnym wolontariacie. Szczegółowy opis znajdziemy w załączonym Regulaminie.

Zgłoszenie do Konkursu należy przesłać do 17  kwietnia 2023 r., natomiast gotowe filmy konkursowe do 24 kwietnia.

Konkurs realizowany jest w ramach projektu „Wielkopolskie Centrum Ekonomii Solidarnej”  przez Fundację Pomocy Wzajemnej Barka oraz Miasto Poznań, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Celem konkursu jest zwiększenie świadomości, wśród młodzieży, na temat ekonomii społecznej, w tym, funkcjonujących w tym obszarze podmiotów. Konkurs  to jednocześnie okazja do poznania własnego otoczenia, sprawdzenia się    w pracy zespołowej, zabawy z multimediami, kreatywnego spojrzenia na rzeczywistość, a  być może, także pierwszy krok,  do założenia własnego biznesu w przyszłości.

Zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem Konkursu wraz z załącznikami.

Harmonogram Konkursu o ES dla Młodzieży.docx

Regulamin Konkurs ES dla Młodzieży 2023.docx

Zaproszenie do udziału w konkursie.docx

zał nr 1 Formularz zgłoszeniowy

zał nr 2 Lista wybranych podmiotów ekonomii społecznej.docx

zał nr 3 Zgoda na wykorzystanie wizerunku.docx

zał nr 4 Koncepcja Spółdzielni Uczniowskiej.docx