Trwa 11. edycja Konkursu (eS) na Najlepsze Przedsiębiorstwo Społeczne Roku im. Jacka Kuronia. W ramach Konkursu organizatorzy (eS) poszukują i nagradzają tych, którzy z sukcesem łączą działalność ekonomiczną z zaangażowaniem na rzecz rozwiązywania ważnego problemu społecznego. W ubiegłym roku tytuł Najlepszego Przedsiębiorstwa Społecznego Roku uzyskała Wielobranżowa Spółdzielnia Socjalna ARTE z Bialawy. Może w tym roku będzie to przedsiębiorstwo, które Państwo znacie i wspieracie?

W Konkursie nie tylko można się zgłosić – można także nominować podmiot ekonomii społecznej. Dzięki temu organizatorzy umożliwiają instytucjom z regionu, najlepiej znającym podmioty ze swojego otoczenia, zarekomendowanie ich do udziału w tym wyjątkowym ogólnopolskim Konkursie. Link do formularza: www.konkurs-es.pl/formularz-zgloszeniowy.

Do Konkursu można nominować podmioty, które działają przynajmniej 12 miesięcy i których działalność zasługuje na dostrzeżenie i wyróżnienie.

Na nominacje i zgłoszenia organizatorzy  czekają do 9 września 2022 r. Następnie wszystkie aplikujące podmioty zostaną ocenione przez ekspertów społecznych i ekonomicznych. W około dziesięciu najwyżej ocenionych przedsiębiorstwach odbędą się wizyty studyjne, po których sformułowane zostaną rekomendacje dla Rady Konkursu. Rada wybierze laureatów trzech nagród: Nagrody Głównej (nie mniej niż 15 000 złotych), Nagrody Pomysł na Rozwój (nie mniej niż 10 000 złotych) i Nagrody Odkrycie Roku (nie mniej niż 5 000 złotych). O przyznaniu Nagrody Publiczności (nie mniej niż 5000 złotych) zadecyduje otwarte dla wszystkich głosowanie internetowe.

Tegoroczną edycję Konkursu zakończy uroczysta gala, która odbędzie się 17 listopada 2022 roku w Warszawie.

Partnerami strategicznymi 11. edycji Konkursu (eS) im. Jacka Kuronia są: Orange Polska S.A., Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych TUW, Grupa ANG SA, TISE SA, PwC, Związek Lustracyjny Spółdzielni. Partnerem merytorycznym jest Stała Konferencja Ekonomii Społecznej.

Wszystkie informacje dotyczące Konkursu (eS), jego regulamin oraz link do formularza zgłoszeniowego można znaleźć na stronie: www.konkurs-es.pl.

W razie pytań – kontakt: krzysztof.alcer@fise.org.pl, telefon: 574 17 90 81.