Ekonomia solidarna rozpoznana przez sztukę! Piękny pomysł przybliżenia transformującego wpływu przedsiębiorstwa społecznego na rzeczywistość jej pracowników i  otoczenia. Monika Kosicka ze Spółdzielni Socjalnej Pracownia ArtZagroda tak opisała na facebooku spotkanie ze studentami Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu:

„ SZTUKA NAPRAWIANIA. Pod takim hasłem zawitałam z ArtZagrodą w progach Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, aby spotkać się ze studentami różnych kierunków w ramach przedmiotu:Dostępność współczesnego świata. Fakty i mity.

Bardzo ucieszył mnie fakt, że przy okazji warsztatów mogłam opowiedzieć o tym co robimy, jak odczarowujemy wykluczenie społeczne u osób, którym pomagamy jako spółdzielnia socjalna.

Głównym celem ciała pedagogicznego, któremu z całego serca dziękujemy za zaproszenie było otwarcie, zachęcenie do działań społecznych oraz uwrażliwienie na sytuacje tych, którym się gorzej dzieje bez oceniania. Wiem, że udało się poruszyć tę strunę w sercach słuchaczy, bo rozmawialiśmy długo i jeszcze długo w…łazience 🙂

Prócz prelekcji nt. Przedsiębiorstw Ekonomii Społecznej i wszystkiego co robimy, w oparciu o to co powiedziałam; wykonaliśmy w ramce z kawałków drewna (dla niektórych ODPADÓW) obraz mozaikowy, który ma pokazać, jak z połamanego materiału, który ktoś inny wyrzucił by zapewne do śmieci lub spalił, mając odpowiednie narzędzia oraz wizję i miłość do tworzenia można stworzyć coś pięknego w swojej niedoskonałości na pierwszy rzut oka 🙂Obrazy miały wielkość ok. 30×40 cm. 🌺🌺🌺 Obrazy przemówiły i to było najcenniejsze… Studenci sami stwierdzili, że proces tworzenia czegoś z odłamków nie jest dla niecierpliwych, ale może przynieść wiele dobrego dla nas samych, a skończone dzieło robi wrażenie ❤Dziękuję za Wasze serca ❤”

Fotografie pochodzą z profilu Fb Spółdzielni Socjalnej Pracowania ArtZagroda.