Barka od lat wspiera ❤ powstawanie i działalność przedsiębiorstw społecznych. Dzisiaj poznamy jedno z nich 🙂.
🍀Przedsiębiorstwo społeczne Pracownia ArtZagroda z Dymaczewa Starego k. Mosiny jako spółdzielnia socjalna działa od kwietnia 2017 roku. Jednak to coś o wiele więcej 🙂 niż przedsiębiorstwo – to rodzina, wspólnota, dom, miejsce – schronienia, przemiany życiowej i kreacji artystycznej.
🌹Na czele wszystkiego stoją Monika i Mirosław Kosiccy.
🌹Ona – artystka i pomagaczka, grafik z wieloletnim stażem w poznańskiej prasie oraz kapelan więzienny.
🌹On – specjalista w wielu branżach, absolwent studiów MBA, przez lata dyrektor w znanej poznańskiej firmie rodzinnej.
🌹Razem dają oparcie sobie, swoim dzieciom i ludziom, z którymi tworzą ArtZagrodę. Tworzą wyjątkowe miejsce w domu z drewna, do którego przyjeżdżają na warsztaty artystyczne dzieci, młodzież, dorośli – i wszyscy chcą tu znowu wrócić. Warsztaty mają swoją nieprzerwaną historię od 2006 roku, którą Monika zaczęła z aniołami z masy solnej; mają one swoich fanów po dziś dzień.
Możliwość skupienia się na drewnie, farbach🎨, kolorze🔴🟡🔵, tkaninie, kształtach – uzdrawia, uspokaja, pozwala powrócić do siebie. ArtZagrodę tworzą zatrudnione na etacie osoby, często z bardzo trudną przeszłością, które wytwarzają drewniane modele czy inne formy artystyczne do samodzielnej obróbki malarskiej lub gotowe do sprzedaży🖼. Jest także grono twórców i instruktorów – zawodowych artystów, ale i osób o wyjątkowych uzdolnieniach i wrażliwości, którzy na miejscu lub w różnych punktach Polski prowadzą zajęcia artystyczne. Wszyscy czują jak każdego dnia ich życie się zmienia, jak razem zaszli o wiele dalej, niż gdyby szli indywidualnie🌺. Oto kilka ArtZagrodowych historii.
🌹Agnieszka – matka trójki dziewcząt: studentki oraz bliźniaczek. Przed ponad sześcioma laty poszukująca miejsca pracy w sytuacji, gdy sama ogarniała cały dom. Łatwo nie było, ale z polecenia zadzwoniła do Moniki – i tak nieprzerwanie trwa i ubogaca swoją cudowną osobowością kadrę ArtZagrodową. Dziś jest liderem Działu Rękodzielniczego. Przez lata doszlifowywała – i nadal szlifuje –swój talent ¬i jest niedoścignionym wzorem determinacji w zmienianiu swojego życia oraz rozwijaniu pasji. Z nieśmiałej, niepewnej siebie i swoich talentów osoby stała się wojowniczką i cierpliwą trenerką innych niepewnych siebie osób.
🌹Kamila – z Moniką poznały się w zakładzie karnym. Bardzo niechętnie brała udział w początkowych zajęciach arteterapeutycznych. Typ buntowniczki. I któregoś razu coś „kliknęło”. Zapragnęła zawalczyć o siebie. W ArtZagrodzie otrzymała schronienie – dom, pracę oraz możliwość rozwoju zawodowego oraz osobistego. Przeszła przez wszystkie działy i niespodziewanie została… STOLARZEM. Dziś samodzielnie kieruje swoim życiem, jest niezależna i realizuje marzenia.
🌹Iza – człowiek chodząca CIERPLIWOŚĆ. Księgowa, kadrowa i cudowny słuchacz w jednym. Wszystkie formalności oraz sprawy urzędowe nie mają przed nią tajemnic. Dolegliwość, na którą choruje, wykluczała ją z wielu miejsc pracy. W ArtZagrodzie znalazła swoją zawodową przystań i jest wsparciem dla wszystkich, przede wszystkim dla Prezesa Mirosława.
🌹Jarek – artysta rzeźbiarz. W 2017 roku poszukiwał innego rozwiązania niż praca od 8.00 do 16.00, aby realizować swoje pasje, którymi są praca z młodymi osobami oraz ceramika (po ASP na Wydziale Rzeźby). W trakcie rozmowy z Moniką i Mirkiem okazało się, że mają podobną misję i wizję na prowadzenie biznesu oraz realizowanie marzeń, ale przede wszystkim bycia wsparciem dla innych osób w trudnych sytuacjach życiowych. I w ten oto sposób razem budują historię ArtZagrody. Jest współautorem nazwy i logo Pracowni .
🍀Spółdzielnia Socjalna Pracownia ArtZagroda
ul. Łąkowa 4a
62-050 Dymaczewo Stare
tel. 503 013 299, 505 183 386
e-mail: kontakt@artzagroda.pl
🍀Sklep stacjonarny w Mosinie, ul. Śremska 86, czynny w godz. 7.30–17.00
e-mail: r_t@interia.pl
Oferta:
👉 warsztaty artystyczne stacjonarne i mobilne; rodzaje warsztatów: piekarskie, stolarskie, ceramiczne, rattanowe, scrapbookingowe, upcyklingowe, wytwarzania papieru czerpanego, tworzenia biżuterii z drutu galwanicznego, decupage, filcowania na mokro, tworzenia kosmetyków naturalnych, pszczelarskie, malowanie na ekotkaninach oraz na bawełnie, malowanie na różnych materiałach (szkło, drewno, przedmioty betonowe), zegarmistrzowskie,
👉 ArtClass Boxy – kompletne zestawy kreatywne do samodzielnego wykonania,
👉 wyroby drewniane wykonywane na indywidualne zlecenie, np. skrzynie do ogrodu, ozdoby drewniane do domu lub ogrodu itd.,
👉 dekoracja 🎀 uroczystości ślubnych i innych.
👉Zapraszamy do współpracy z przedsiębiorstwem społecznym Pracowania Artzagroda !❤