Nagrody za rok 2020 w konkursie „Samorząd Społecznie Odpowiedzialny” zostały wręczone! 👏

🥇 Gmina Czerwonak Czerwonak – tegoroczny zwycięzca konkursu:

– utworzyła GPS Czerwonak – Gminne Przedsiębiorstwo Społeczne, które zatrudnia 8 osób w trudnych sytuacjach życiowych. Zadaniem przedsiębiorstwa jest m.in. prowadzenie Centrum Wsparcia Organizacji Pozarządowych.

– współpracuje też z innym przedsiębiorstwem społecznym – Centrum Wsparcia Rodziny i Seniora w Owińskach m.in. w zakresie warsztatów dla seniorów.

– Wchodzi w dialog z mieszkańcami i stara się odpowiedzieć na ich potrzeby, czego gwarantem jest sprawnie działająca Rada Działalności Pożytku Publicznego.

🥇Drugim laureatem została Gmina Środa Urząd Miejski w Środzie Wielkopolskiej

W działania angażują się przedstawiciele gminy, powiatu, Stowarzyszenie Dom Pełen Kultury, a także OPS, PUP i lokalni przedsiębiorcy.

To dzięki działaniom partnerstwa lokalnego Stowarzyszenie Dom Pełen Kultury powołało Centrum Integracji Społecznej im. Władysława Zamoyskiego w Jarosławcu. Obecnie w CIS-ie uczestniczy ponad 25 osób z gminy Środa. Wykonują oni zlecenia na rzecz gminy, ZGM i współpracują z lokalnymi firmami.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Konkurs zorganizowała Fundacja Pomocy Wzajemnej Barka w ramach projektu  Wielkopolskie Centrum Ekonomii Solidarnej wspólnie z Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu.

Piękne nagrody przygotowały: Warsztaty Terapii Zajęciowej Krzemień  oraz Spółdzielnia Socjalna Pracownia ArtZagroda.

Relację z wręczenia nagród można zobaczyć w 14-tej minucie Teleskopu: https://poznan.tvp.pl/54694998/05072021-godz1830

oraz w Radiu Poznań

https://radiopoznan.fm/informacje/pozostale/czerwonak-i-sroda-wielkopolska-to-samorzady-spolecznie-odpowiedzialne