Rada Osiedla Jeżyce oraz Fundacja Pomocy Wzajemnej Barka budują razem partnerstwo lokalne w ramach projektu Wielkopolskie Centrum Ekonomii Solidarnej, ale także w ramach wspólnego programu Wzajem – noś(ć)   –   oferując pomoc osobom w najtrudniejszych sytuacjach:

🛑- zagrożonym wykluczeniem przez długotrwałe bezrobocie;

🛑- osobom, którym grozi  eksmisja z miejskich zasobów lokalowych;

🛑- osobom w kryzysie bezdomności, lub na jej skraju

Barkowi liderzy, czyli osoby, które same były w kryzysie bezdomności, służą swoim zrozumieniem i wsparciem. Jak sami mówią, to relacja wzajemności, gdyż człowiek, który jest w najgorszej sytuacji wyzwala w nich siły do działania, których sami by nie odkryli. To jest wzajemność.

Osoby z Barki, raz  w tygodniu odbywać będą patrole na ulicach osiedla. Ponadto, w razie potrzeby konsultacji dostępny jest numer osoby odpowiedzialnej za program. Dzwonić można codziennie w tygodniu między 12.00 – 15.00 tel. 573 063 275

Dodatkowo powołane zostanie Partnerstwo lokalne na rzecz rozwiązywania problemu bezdomności na Osiedlu Jeżyce. Zapraszamy do niego wszystkie osoby zainteresowane problem. Link do spotkań, które odbywać się będą raz w miesiącu, będziemy publikować na profilu na Facebooku rady Osiedla Jeżyce, po to, aby każda osoba zainteresowana tematem mogła wziąć w nim udział.

Na ilustracji  – poznańskie Jeżyce, zdjęcie autorstwa Dawida Majewskiego