Zapraszamy do udziału w bezpłatnym webinarium dedykowanym projektowi ustawy o ekonomii społecznej w kontekście uproszczeń w działalności społecznej (#prosteNGO). Webinarium służy wspólnemu zapoznaniu się z projektem ustawy oraz przedyskutowaniu najważniejszych proponowanych w nim rozwiązań.

Webinarium odbędzie się 31 maja 2021 r. (poniedziałek) w godz. 13:00-17:00 z wykorzystaniem platformy Zoom (link do spotkania zostanie wysłany na podany w trakcie rekrutacji adres e-mail).

Prowadzący:

Tomasz Schimanek – ekspert Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce, członek Stowarzyszenia Dialog Społeczny

Link do zapisów:

https://forms.gle/dSRaRPjM8yXQzJz69

Kontakt i sprawy organizacyjne:

Tomasz Pawłowski, telefon: +48 691 275 411, e-mail: kontakt@trzeci.org

Informacje o działaniach prowadzonych w ramach #prosteNGO:

https://trzeci.org/prostengo (docelowo: proste.ngo)

Liczba miejsc ograniczona. W przypadku dużej ilości zgłoszeń jest możliwość powtórzenia webinarium.

Jeżeli chcą Państwo otrzymywać informacje o tym, co dzieje się w procesie stanowienia prawa dla NGO i w procesach rzeczniczych na jego rzecz, zapraszamy do zapisania się na Biuletyn #prosteNGO:

W ramach #prosteNGO w 2021 roku odbędą się również m.in. webinaria i spotkania:

– wprowadzające i opisujące działania dot. uproszczeń w działalności społecznej (przynajmniej jedno webinarium dla organizacji z każdego województwa),

– dotyczące sprawozdawczości (m.in. w związku z zapowiedziami projektu ustawy o sprawozdawczości organizacji pozarządowych),

– dotyczące rejestracji podmiotów społecznych (m.in. w związku z prowadzonymi działaniami na rzecz wzorca statutu stowarzyszenia).

Kontakt w przypadku zainteresowania udziałem w spotkaniach i webinariach oraz chęcią zorganizowania ww. spotkań lub webinariów dla organizacji ze swojej gminy: Łukasz Gorczyński, telefon: +48 511 141 197, e-mail: kontakt@trzeci.org, formularz: https://forms.gle/9spjFNQ6xHvm9VYA7

Działania prowadzone są w ramach projektu „Dobre prawo dla organizacji społecznych – myśl centralnie, działaj lokalnie” w partnerstwie Fundacji trzeci.org i Polskiej Fundacji im. Roberta Schumana. Projekt realizowany jest z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG.

 

Za całość działań odpowiada:

Fundacja trzeci.org | ul. Zwycięstwa 1 44-100 Gliwice

tel. +48 511 141 197 | e-mail: blog@trzeci.org

Blog o ngo | www.trzeci.org

Polub nas na Facebooku | fb.com/trzeci.org