Pierwszy raz w historii, z powodu aktualnej sytuacji,  nie odbędą się tradycyjne obchody świętomarcińskie na ul. Święty Marcin w dniu 11 listopada, tak charakterystyczne dla Poznania. Zarówno Fundacja Pomocy Wzajemnej Barka, jak i Stowarzyszenie Pogotowie Społeczne – obie organizacje prowadzące miejsca wsparcia dla osób bezdomnych oraz centra integracji społecznej , co roku prowadząc na św. Marcinie stoiska sprzedażowe, zarabiały fundusze na pomoc potrzebującym. W tym roku tak nie będzie. Stowarzyszenie Pogotowie Społeczne postanowiło więc zaprosić swoich odbiorców na Kiermasz Świętomarciński  on-line. Oto co czytamy  na facebooku Pogotowia:

Od 15 lat wpisujemy się w tradycję obchodzenia Imienin Ulicy św. Marcin. Zawsze było to dla nas ważne wydarzenie – pół roku wcześniej rozpoczynały się przygotowania do tego dnia. Sztab ludzi szył, malował, dekorował, tworzył dzieła, które mogliśmy sprzedawać w ramach kwesty pod hasłem „Pomóż bliźniemu przetrwać zimę”, a ludzie odwiedzający nasz stragan byli hojni i życzliwi.

11 – go listopada rozpoczynał się dla nas skoro świt rozstawieniem straganu. Od rana czuliśmy atmosferę święta, zabawy, czuliśmy zapach i smak rogali, z niecierpliwością wypatrywaliśmy pierwszych klientów. Bardzo nam zależało na pokazaniu umiejętności i talentów osób znajdujących się w kryzysie bezdomności, ich pasji i możliwości.

Niestety obecna sytuacja bardzo ograniczyła nasze aktywności. Nie przestaliśmy jednak przygotowywać się do tego wyjątkowego i ważnego dnia. Nie wyobrażamy sobie żeby się z Państwem nie spotkać. Dlatego postanowiliśmy stworzyć nasz wirtualny Kiermasz Świętomarciński.

Zapraszamy do obejrzenia naszych produktów, a jeśli się coś spodoba – zachęcamy do zakupu. Codziennie prezentować będziemy nowe przedmioty. Zarobione w ramach kiermaszu środki będą przeznaczone na naszą działalność statutową.

Jak kupować

Prosimy o zamieszczenie informacji o chęci zakupu w komentarzu. Odpowiemy w wiadomości o dostępności produktu i sfinalizujemy transakcję. Za wybrany produkt można zapłacić przelewem na konto 77 1090 1359 0000 0001 3567 0263 z dopiskiem „kiermasz”. Jeśli produkt mamy wysłać pocztą prosimy o doliczenie do wpłaty 10 zł. Drugą opcją jest odebranie produktu w naszym sklepiku Pakamera Społeczna ul. Ostrówek 7 na poznańskiej Śródce – również po uiszczeniu wpłaty na nasze konto, z tym że tutaj nie ponoszą Państwo kosztów przesyłki.

Bieżące informacje na fb wydarzenia:

https://www.facebook.com/Kiermasz-%C5%9Awi%C4%99tomarci%C5%84ski-Pogotowia-Spo%C5%82ecznego-online-107001287843874/