Zapraszamy do udziału w konferencji  „Ekonomia społeczna  – źródło kształtowania świadomości społecznej”, która  będzie podsumowaniem działalności Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej „Wielkopolskie Centrum Ekonomii Solidarnej”, w latach 2018-2023, współfinansowanej ze środków unijnych, przez Fundację Pomocy Wzajemnej Barka oraz Miasto Poznań, a jednocześnie przedstawieniem  planów następnej edycji działalności Ośrodka.

Konferencja  rozpocznie się w piątek  16 czerwca o g. 10.00 w siedzibie Fundacji Pomocy Wzajemnej Barka w Poznaniu, budynek B, I piętro, aula.

W załączeniu program konferencji, a poniżej link do rejestracji:

https://forms.gle/RkLTvdBmfwini7JN9

W programie:

g.10.00-12.00

Otwarcie konferencji

Rola ekonomii społecznej w rozwoju społeczno-gospodarczym Polski, Lidia Węsierska-Chyc, kierownik WCES

Omówienie głównych osiągnięć  Wielkopolskiego Centrum Ekonomii Solidarnej, Zespół WCES

Uniwersytet Ludowy jako szansa na rozwój  potencjałów, kompetencji i kształtowanie postaw, Maria Sadowska-Pawlak i Andrzej Dawidowski

Polskie rozwiązania ekonomii społecznej oraz ich wpływ na politykę społeczną na Bałkanach

g.12.00-12.20 Przerwa

g.12.20- 14.20

Ustawa o zatrudnieniu socjalnym – podsumowanie minionego 20-lecia i perspektywy rozwoju, Jakub Szewczyk i Alicja Wasilewska, Wydział Rozwoju ES, Departament ES, Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej

Debata z udziałem przedstawicieli samorządu, przedsiębiorstw społecznych, firm prywatnych i centrów integracji społecznej.

Moderator: Bartosz Pawlak

Dyskusja Uczestników oraz zakończenie konferencji

g.14.20 Lunch oraz spotkanie upowszechniające Fundacji Fundusz Współpracy w ramach programu „Zgłoś sąsiada do ogrzania” (Galeria)

Imprezą towarzyszącą będzie spotkanie integracyjne, w dniu 17 czerwca, które odbędzie się w Ośrodku Wypoczynkowym Fundacji Barka w Chudobczycach, nad jeziorem Lubosz Wielkie.

Program konferencji 16.06.2023

zaproszenie na spotkanie upowszechniające Poznań – wielkopolskie model zgłoś sąsiada do ogrzania 16 czerwca