W piątek 25 września, na finał ES-edukacyjnego tygodnia w Urzędzie Miasta Poznania, odbył się niezwykły Kiermasz Społeczny pn. Dobro-branie, na dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania przy placu Kolegiackim w Poznaniu. Od 21 września urzędnicy miejscy mogli brać udział w wykładach i konkursach popularyzująch ekonomię społeczną, przybliżających wiedzę o przedsiębiorstwach społecznych Poznania i okolic, a także o zamówieniach publicznych, które właściwie wykorzystane mogą dźwignią rozwoju dla przedsiębiorstw społecznych.

Bogaty w wydarzenia dzień, choć deszczowy…. Kiermaszowi towarzyszyły debaty, spotkania, konkursy, sprzedaż dobrych wyrobów, promocja dobrych usług – chciałoby się więcej takich dni….

Na imprezie wystawiały się m.in. Klunkry Wielkopolskie, Spółdzielnia Socjalna Furia, Feniks, Artzagroda, Fundacje: IGI-ART, Orchidea, Dzieciakii Zwierzaki, a serwis medyczny zapewniła Fundacja Akceptacja.

Kiermasz został przygotowany przez Pracownię Ekonomii Społecznej Ładne Rzeczy prowadzoną w ramach projektu Wielkopolskie Centrum Ekonomii Solidarnej realizowanego przez Fundację Pomocy Wzajemnej Barka oraz Miasto  Poznań.